Czcimy świętego Antoniego z Padwy

13 czerwca przeżywaliśmy w naszej archidiecezji Święto Eucharystii w dziękczynnej modlitwie za pontyfikat św. Jana Pawła II oraz za nawiedzenie Kościoła łódzkiego w 1987 roku.

Dla mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego i okolic jest to szczególny dzień, podczas którego wspominamy św. Antoniego z Padwy.  Dorośli, a szczególnie dzieci, młodzież i mamy oczekujące narodzin dziecka, otrzymują błogosławieństwo. Wszyscy z białymi liliami uczestniczą w Eucharystii, wypraszając łaski przez wstawiennictwo świętego patrona z Padwy. 

Szczególnymi osobami, które modliły się w  naszej parafii była kadra opiekuńcza, dzieci i młodzież wraz z rodzicami, podopiecznymi ośrodka Szkolno – Rehabilitacyjnego „Szansa” w Piotrkowie Trybunalskim. Po Mszy świętej w kościele, miało miejsce spotkanie rekreacyjne w budynku parafialnym.

Apelem Jasnogórskim zakończyliśmy wspólną modlitwę dobry eucharystycznej.

Święty Antoni, módl się za nami.

Święty Janie Paweł II, módl się za nami.

Uroczystość ku czci błogosławionego Michała Giedroycia

W sobotę, 6 czerwca obchodziliśmy uroczystości ku czci błogosławionego Michała Giedroycia patrona chorych, cierpiących i niepełnosprawnych.

Błogosławiony Michał żył w XV wieku, wstąpił do Zakonu Kanoników Regularnych od Pokuty w Krakowie zwanych „Markami”. Studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim. Nie przyjął święceń kapłańskich. Jako brat zakonny posługiwał w zakrystii i przy ołtarzu. Będąc człowiekiem niepełnosprawnym, starał się być potrzebny, niosąc pomoc innym. Odznaczał się wielkim duchem modlitwy, wypraszając ludziom potrzebne łaski.
W naszym kościele znajduję się figura błogosławionego i jego relikwie. Jest patronem osób niepełnosprawnych, których grupa od ponad 20 lat włącza się w życie parafialne. W sobotę 6 czerwca odbyły się uroczystości ku czci błogosławionego. Po Mszy Świętej odbyło się spotkanie w salkach parafialnych.