Nasza Parafia

Miasto Piotrków Trybunalski liczy 77000 mieszkańców. Na terenie miasta znajduje się 8 parafii i 3 kościoły rektorskie. Jedną z parafii jest Parafia Miłosierdzia Bożego znajdująca się przy „starej trasie” do miasta Łodzi. Do naszej parafii należy około 9000 mieszkańców.

Kościół trzynawowy z centralnie usytuowaną wieżą. Centralną część prezbiterium stanowi obraz Jezusa Miłosiernego oraz ołtarz w kształcie łodzi. W lewej części prezbiterium znajduje się ambonka w kształcie otwartej księgi Pisma świętego, której podstawą są tablice z dziesięcioma Przykazaniami Bożymi.
Po lewej stronie prezbiterium znajduje się kaplica boczna z chrzcielnicą i ołtarzem uwieńczonym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Drugi ołtarz z obrazem i relikwiami Św. Faustyny znajduje się po prawej stronie prezbiterium.
W nawie głównej, po lewej stronie figura z relikwiami Św. Jana Pawła II.
Na chórze znajdują się 60 głosowe ograny elektroniczne. Ławki w naszym kościele zapewniają 550 miejsc siedzących.

Budynek parafialny posiada sale, w których spotykają się grupy parafialne. Wyposażony jest w stoły do tenisa stołowego oraz stoły bilardowe. Znajduje się w nim również kuchnia, kancelaria parafialna, sala konferencyjna na 250 osób oraz pokój do rozmów indywidualnych. Na terenie parafialnym znajduje się 100 miejsc parkingowych.