Spotkanie opłatkowe nauczycieli

Parafia Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim od 2011 roku obejmuje opieką duszpasterską nauczycieli i wychowawców pracujących i będących na emeryturze. W skład Okręgu Piotrkowskiego wchodzą: Komorniki, Wolbórz, Moszczenica, Srock, Wola Kamocka, Sulejów.
Każdego roku odbywają się modlitwy i spotkania. W czasie wielkanocnym przy relikwiach Św. Jana Pawła II. W sobotę po Uroczystości Wszystkich Świętych z modlitwami za zmarłych nauczycieli. W uroczystościach tych bierze udział młodzież z pocztami sztandarowymi z poszczególnych szkół.
W okresie Bożego Narodzenia poszczególne szkoły organizują spotkanie opłatkowe. W tym roku zostaliśmy zaproszeni przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 5, przy ulicy Jerozolimskiej. Wykonano wspaniałe przedstawienie oparte na kolędach i pastorałkach, które wspólnie śpiewali wszyscy goście. W spotkaniu uczestniczył Ksiądz Biskup Marek Marczak, Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak, Wiceprezydent Andrzej Kacperek, przedstawiciel Kuratorium Oświaty dyrektor Tomasz Trzaskacz.
Po przedstawieniu wszyscy składali sobie życzenia dzieląc się opłatkiem. Następnie zostali zaproszeni na poczęstunek.