Reorganizacja dekanatów archidiecezji łódzkiej

Arcybiskup Metropolita Łódzki Marek Jędraszewski, z dniem 1 września 2015 roku, wprowadza nowy podział Archidiecezji Łódzkiej na dekanaty. Dotychczas archidiecezja podzielona była na 35 dekanatów. Z dniem 1 września, będzie ich 27. Największym dekanatem, obejmującym 14 parafii, jest dekanat piotrkowski. W skład naszego dekanatu wchodzą parafie:

- Bujny
- Gomulin
- Milejów
- Piotrków Trybunalski – Miłosierdzia Bożego
- Piotrków Trybunalski – Najświętszego Serca Jezusowego
- Piotrków Trybunalski – Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju
- Piotrków Trybunalski – Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
- Piotrków Trybunalski – Świętego Alberta Chmielowskiego
- Piotrków Trybunalski – Świętego Jacka
- Piotrków Trybunalski – Świętego Jakuba Apostoła
- Piotrków Trybunalski – Świętego Jana Pawła II
- Sulejów
- Szydłów
- Witów

Pozostałe dekanaty

 

Stop dopalaczom

Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim i Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w ramach podjętych działań dotyczących „dopalaczy” apeluje do młodzieży szkolnej o zachowanie zdrowego rozsądku i czujności, aby nie ulegała pokusie zakupu niebezpiecznych dla zdrowia i życia człowieka substancji, które prowadzą do uzależnienia. Być może zachęcająco wygląda opakowanie tych środków, brakuje jednak informacji o ich składzie. Osoby zażywające, wprowadzają do swojego organizmu związki chemiczne o nie poznanym działaniu. Apelujemy do rodziców i opiekunów o dobry kontakt i rozmowę ze swoim dzieckiem.
„Dopalacze” to potoczna nazwa grupy substancji o rzekomym lub faktycznym działaniu psychoaktywnym. Występują pod wieloma postaciami, a ich skład często nie jest podawany na opakowaniach. Stanowią duże zagrożenie dla zdrowia i życia.
Objawy zatrucia dopalaczami są bardzo różne, na przykład agresja połączona z drgawkami, bełkotliwa mowa, wymioty, wysoka gorączka, wahania nastroju, otępienie, brak kontaktu z osobą. Substancje te mogą w sposób trwały uszkodzić serce, wątrobę, nerki czy mózg.

 

Sierpień 2015
Pn Wt Śr Cz Pt So N
3
5
7
12
13
18
19
25
31