Brama Miłosierdzia w Piotrkowie Trybunalskim - 2 lipca 2016

Kościół Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim został ustanowiony „Bramą Miłosierdzia" na czas Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Dlatego w każdą sobotę od 6 lutego do 19 listopada 2016 roku (oprócz Wielkiej Soboty czyli 26 marca 2016 roku) w godzinach: od 10:00 do 12:00 można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania a o godzinie 12:00 uczestniczyć we Mszy świętej z kazaniem. Sobotnie dyżury będą pełnili księża z naszego dekanatu.
W sobotę 27 lutego 2016 roku w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim wierni naszej parafii reprezentujący grupy parafialne, uczestniczyli we Mszy świętej o godzinie 12:00, sprawowanej przez duszpasterza naszej parafii. Następne Msze święte z udziałem wspólnoty parafii Miłosierdzia Bożego, będą sprawowane w dniach: 2 lipca i 8 października 2016 roku. Serdecznie zapraszamy.

 

Wyjazd na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem

Organizujemy wyjazd do Częstochowy na spotkanie z papieżem Franciszkiem w ramach Światowych Dni Młodzieży. Wyjazd będzie 27 lipca 2016 roku o godzinie 23:00 ze stacji paliw "Orlen" przy ulicy Łódzkiej. Powrót 28 lipca w godzinach popołudniowych. Centralnym punktem spotkania jest Msza święta na błoniach w dniu 28 lipca o godzinie 10:30. Koszt wyjazdu 30 złotych. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w zakrystii lub kancelarii w godzinach urzędowania. Przy zapisie proszę podać PESEL i numer telefonu. Serdecznie zapraszamy.

 

147. Piesza Pielgrzymka Piotrkowska na Jasną Górę

Pielgrzymka odbędzie się w dniach 11 - 16 lipca 2016 roku. Rozpoczęcie w dniu 11 lipca, Mszą świętą o godzinie 7:00 w parafii Św. Jakuba. Pielgrzymujemy w trzech grupach. Po czterech dniach pielgrzymowania będziemy przed tronem Królowej Polski. Zapisy od 4 do 9 lipca w parafii Św. Jakuba w godzinach: 16:00 - 19:00. W tym roku ze względu na Światowe Dni Młodzieży, Pielgrzymka Piotrkowska nie wraca pieszo. Msza święta na zakończenie pielgrzymki odbędzie się 17 lipca. Zapraszamy osoby, które nie będą mogły pójść na pielgrzymkę, do pielgrzymowania duchowego - towarzyszenia nam modlitwą.

 

 

Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza

Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi od początku miesiąca czerwca rozpoczyna przyjmowanie kandydatów, którzy myślą o kapłaństwie, na I rok studiów. Tegoroczni maturzyści, którzy otrzymają świadectwo maturalne na początku lipca, mogą wcześniej wyrazić swój zamiar wstąpienia do Seminarium. Zapraszamy do spotkania się z księżmi przełożonymi po telefonicznym zgłoszeniu (42) 6648888. Dokumenty do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi należy składać do 31 sierpnia. Dokumenty należy złożyć w Rektoracie uczelni. Kandydaci przybywają na egzamin wstępny z zakresu katechezy szkoły ponadgimnazjalnej i rozmowę kwalifikacyjną w jednym z dwóch terminów: 1 – 2 lipca (piątek – sobota) lub 1 – 2 września (czwartek – piątek). Rekrutacja odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi, przy ul. św. Stanisława Kostki 14. Rozpoczęcie pierwszego dnia o godzinie 12:30, natomiast zakończenie dnia następnego około godziny 15:00. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: wsd.lodz.pl