Przyjmij Pielgrzyma

Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian o przyjęcie do swoich domów pielgrzymów, którzy przyjadą do Polski na Światowe Dni Młodzieży. Będą oni przebywać w naszej archidiecezji i w naszym mieście, w dniach 20 - 25 lipca 2016 roku. Spodziewamy się ludzi młodych w wieku 14 - 35 lat, nastawionych na głębokie przeżycia religijne oraz na poznanie naszego miasta, Polski oraz Polaków. Prosimy o nocleg dla nich (minimum dwóch osób) oraz o zapewnienie im śniadania. Nie oczekują oni wielkich wygód. Będą mieli własne śpiwory i karimaty. Osoby, które chcą przyjąć pielgrzymów do swoich domów prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wszelkie pytania proszę kierować przez formularz kontaktowy

 

Rekolekcje w życiu codziennym

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego oraz Ojcowie Jezuici, zapraszają na rekolekcje ignacjańskie w życiu codziennym "Miłosierni jak Ojciec". Czas trwania rekolekcji: 15 lutego - 14 marca. Pierwsze spotkanie w poniedziałek 15 lutego 2016 roku, o godzinie 17:00 w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej przy ul. Pijarskiej 4 w Piotrkowie Trybunalskim. Rekolekcje potrwają cztery tygodnie i przeznaczone są dla osób, które pragną pogłębić swoje życie duchowe. Spotkania rekolekcyjne będą miały miejsce w kolejne poniedziałki Wielkiego Postu.

 

VI Piotrkowska Pielgrzymka Klas III Gimnazjum

To już szósta Piotrkowska Pielgrzymka Klas III Gimnazjum na Jasną Górę. Odbędzie się ona w dniu 30 marca 2016 roku. W programie między innymi: Eucharystia w Kaplicy Cudownego Obrazu, Spotkanie integracyjno - formacyjne, Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zgłoszenie udziału u katechetów, do końca lutego 2016 roku.

 

Brama Miłosierdzia w Piotrkowie Trybunalskim

Kościół Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim został ustanowiony „Bramą Miłosierdzia" na czas Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Dlatego w każdą sobotę od 6 lutego do 19 listopada 2016 roku (oprócz Wielkiej Soboty czyli 26 marca 2016 roku) w godzinach: od 10:00 do 12:00 można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania a o godzinie 12:00 uczestniczyć we Mszy świętej z kazaniem. Sobotnie dyżury będą pełnili księża z naszego dekanatu.